1. خانه
  2. chevron_left
  3. انگور
  4. chevron_left
  5. قیمت انگور ؛ امسال

قیمت انگور ؛ امسال

قیمت انگور

قیمت انگور به عوامل متعددی وابسته است و نمی توان آن را به طور قطعی پیش بینی و اعلام کرد. در ادامه توضیحاتی در این باره را آورده ایم تا با بازار آن در سال گذشته و امسال بیشتر آشنا شوید.

عوامل موثر بر قیمت انگور

قیمت انگور مانند بقیه کالاها از قانون تقاضا و عرضه پیروی می کند. هرچه میزان تقاضا نسبت به عرضه بیشتر باشد قیمت آن در بازار هم بیشتر می شود. در کشورمان و در سال های ۹۶ و ۹۷ شاهد افزایش قیمت آن بوده ایم. سرمای شدید باعث شد که در بخش از نواحی سردسیر با کاهش تولید مواجه باشیم.

کشور ایران که یکی از ده تولید کننده ی انگور در دنیا هست. با این حال انگور جزو میوه های وارداتی نیز هست. میزان صادرات انگور (۹۰ درصد فرآورده های انگور صادر می شوند) بر قیمت آن در داخل کشور تاثیر می گذارد. آفت ها نیز می توانند باعث اختلال در میزان تولید این میوه شود.

قیمت انگور یاقوتی

انگور یاقوتی از اولین انواع انگورهاست که هر سال وارد بازار می شود. به همین خاطر است که قیمت آن در ابتدا نسبت به دیگر میوه های فصل بالاست. به مرور هر چه به اواخر تابستان نزدیک می شویم قیمت انگور یاقوتی نیز کاهش پیدا می کند. در تیرماه امسال (۹۸) قیمت این انگور در بازار تهران و شهرستان ها از سیزده هزارتومان تا پنج هزار تومان به ازای هر کیلوگرم متغیر بوده است.

قیمت انگور سیاه

سردشت کردستان و ناحیه دشمن زیاری فارس از تولید کنندگان عمده ی انگور سیاه هستند. قیمت انگور سیاه در سال ۹۷ از ۲۵۰۰ تومان تا هشت هزار تومان به ازای هر کیلوگرم متغیر بوده است. قیمت انگور سیاه به کیفیت آن بستگی دارد و قیمتی قطعی ندارد.

قیمت انگور شانی

از انگور شانی برای تهیه کشمش و مویز استفاده می شود. قیمت انگور شانی در سال ۹۷ از سه هزار تومان تا هفت هزار تومان نوسان داشت. انگور شانی در استان های مختلفی کاشت می شود. اصفهان، شیراز و بعضی از استان های شمال کشور از تولیدکنندگان این نوع از انگور هستند. 

قیمت انگور شرابی

انگورهایی که برای تهیه شراب استفاده می شوند متنوع اند. بعضی ها از انگورهای سفید و بعضی ها از انگورهای سیاه شراب می سازند. قیمت انگور شرابی بسته به نوع انگور متفاوت است. اما به طور معمول می توان انگورهایی با کیفیت متوسط به بالا را برای آن مناسب دانست. برهمین اساس اگر بخواهیم قیمت حدودی برای انگور شرابی اعلام کنیم چیزی بین سه هزار تومان تا ده هزار تومان خواهد بود.

عضویت در خبرنامه دوشو
.با عضویت در خبرنامه، شما را در جریان آخرین مطالب «دوشو» قرار می‌دهیم

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

سوال یا دیدگاهی دارید؟ در اینجا با ما در میان بگذارید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همه چیز درباره کشمش
همه چیز درباره انگور
همه چیز درباره مویز
همه چیز درباره شیره انگور
فهرست